TÜRKAV ÇORUM MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

TÜRKAV ÇORUM MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 TÜRKAV ÇORUM MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

MİRAÇ İLAHİ BİR VUSLATTIR

Miraç ilahi bir vuslattır, Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaların ötesine, ilahi huzura kabulünün lütfudur. Miraç halden hale girmenin, sırrın sırrına ermenin, yükseklerden taşmanın, yücelere uçmanın muazzam mükâfatıdır.

Miraç Kandili; Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet dolu  yolculuğu ifade eder. Miraç'ın manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, böylelikle ilahi lütuf ve ihsanla mükâfatlandırılmanın mucizevi hali, aynı zamanda ilahi huzura yakınlaşmanın, yüce kata yaklaşmanın muhteşem izah ve ispatıdır. İsra ve Miraç hadisesi yükselişin, buluşmanın nur ve rahmet deryasında doğuşun ve âlemleri kavrayan kutlu doğruluşun ulvi serüvenidir.


Yüce Rabbimizin Habibi Hz. Muhammed SAS i yüce katına davet ettiği müminler için en önemli ibadet olan namazın farz kılındığı bir gecedir. Bu gece Recep Ayındaki ikinci mübarek gecedir.

 

Miraç Kandili'nin manevi ikram, ihsan ve müjdelerle dolu muazzam bir yolculuğun gönülleri, kalpleri ve insanlığın sönmeye yüz tutmuş umutlarını aydınlatmaktadır.

 

Üzülerek belirtmeliyiz ki üç aylara yine, dünyada ve yakın çevremizde yaşanan savaşın, kan gölüne dönen İslam ülkelerinin şiddet ve terörün, sonu gelmeyen kin ve ihtirasın, düşmanlık ve ayırımcılığın iyice tırmandığı, bütün bunların vicdan sahiplerini umutsuzluk ve karamsarlığa sürüklediği bir ortamda giriyoruz. 

Türk milletinin, İslam toplumlarının ve tüm insanlığın Miraç'ın aziz hatıra ve emanetlerini özümseyerek aradığı ve ihtiyaç duyduğu mutlak toparlanmayı sağlayacağına inanıyorum. Gerek ülkemizdeki, gerekse de din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın değişik coğrafyalardaki hüzün ve acılarının tekerrür etmemesi Miraç mucizesinin iyi anlaşılmasına bağlıdır.

 

Fitne ve fesadın kol gezdiği bugünlerde, birbirimize yaklaşmanın, manevi sorumluklara vefanın, insani değerlere sadakatin önemi çok fazladır. Şunu bilmek lazımdır ki Miraç; tefrikaya karşı birliğin, bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur.

Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman var olacak, hürmet ve hayranlıkla yâd edilecektir. Bu düşüncelerle büyük milletimizin ve Türk-İslam aleminin Mirac Kandilini kutlar, dualarınızın kabulünü,  hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum.

Fikret AKTAĞ

Türkav Çorum Şube Başkanı

Toplam 1294 defa okunmu?tur.
Eklenme Tarihi : 12.4.2018 21:04:58
Payla? | |
MEHMET AKYÜZ,   URFA,  16.8.1978
MUSA AKIN,  AYDIN,  16.8.1978
ZİYA AKYÜZ,  URFA,  16.8.1978
MEHMET KURT,  TRABZON,  16.8.1979
MEVLÜT CENGİZ,  ADANA,  16.8.1979
AHMET KÖYLÜOĞLU,  ANKARA,  16.8.1980
İBRAHİM NALBANTOĞLU,  KAYSERİ,  16.8.1980
METİN COŞKUN,  ANKARA,  16.8.1980
NİYAZİ TURLUOĞLU,  FATSA,  16.8.1980
SAİT DOĞAN,  G.ANTEP,  16.8.1980
SAİT VEDAT ÖZBEK,  SAMSUN,  16.8.1980

Sizleri minnet ve sükran duygularımızla yadediyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. (Amin);
Ruhları için FATIHA
TÜRKAV GENEL MERKEZI        
Her şeyi kendisi yapmak veya bunu yaptığı için bütün takdiri kendisi toplamak isteyen, hiç bir insan büyük lider olamaz. Anderw CARNEGİE
» Aktif Ziyaretçi 1
» Bugün Gelen 1815
» Toplam Ziyaretçi 9450601
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Paylaş | |
Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 54/4 - Çankaya / ANKARA Telefon ve Belgegecer :( 0312 ) 433 80 70 TÜRKAV Web Sitesi

Copyright © 2016 By Nogay  
Tüm Hakkı Saklıdır.