HOCALI KATLİAMI ANMA PROGRAMI

HOCALI KATLİAMI ANMA PROGRAMI

 

HOCALI KATLİAMI ANMA PROGRAMI KONUŞMA METNİ

Bundan tam 26 yıl önce 26.Şubat.1992 tarihinde Hocalıda çoğunluğu çocuk ,kadın , yaşlı olmak üzere savunmasız 613 soydaşımızın hunharca katledildiği, insanların gözlerinin oyularak , hamile kadınların karınları yarılarak ana karnındaki çocukların dahi öldürüldüğü, kısacası insanlığın öldüğü kara bir gündür.

Unutmak ihanettir diyoruz , biz Türk Milliyetçileri ne Hocalıyı unuturuz, nede Türk’e yapılan 1900’lerden başlıyarak T.C.’nin kuruluşuna kadar devam eden Ermeni , Fransız, İngiliz ve İtalyan işbirliğiyle , dedelerimizden ve ninelerimizden dinlediğimiz zulüm ve acıları, Ermeni örgütü asalanın diplomatlarımızı katletmesini , Rumların Kıbrıslı Türk’ lere yaptıkları zulmü , PKK’nın Kürt , Türk demeden yaptıkları katliamı, Fetönün sivillerin üzerine ateş etmesini, tank sürmesi vahşetini, Bosna’da, Bulgaristan’da , Yunanistan’da, Rusya’da ,Irak’ta , Doğu Türkistan’da , Çin’de kısacası Dünyanın neresinde olursa olsun Türke yapılan soykırımı , zulmü ve yaşatılan acıyı unutmadık , unutmayacağız, bazı kendini aydın gören insan hakları savunucusu kişiler , Türk’e yapılana sessiz kalıp , Türk’ün kendini savunmasını insan hakları ihlali gören yumşak, yavşak ve hainlerin inadına unutturmayacağız.

Türk’lerin kendilerine yapılanları çabucak unuttuğu söylenir.Bunada inanmayın! Türk unutmaz, ama unutmuş gibi görünür.Birisi uyarıncada hemen  yapılan kötülükleri hatırlayıverir.

Bugün Türk milleti 15 Temmuz hain darbesiyle uykudan uyanmıştır. Kendine yapılan oyunları  bozmak için bugün Afrin’ dedir, yarın Menbiç’tedir , öbürgün tehdit nereden gelirse ordadır. Bugün Afrinde ne işimiz var diyen korkaklar, korkunun ecele faydası yoktur. Bu coğrafya dikensiz gül bahçesi değildir, herkesin gözü vardır.Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli vardır. Beladan kaçarak, saklanarak kurtulamazsınız. Barış istiyorsan savaşa hazır olacaksın.

Biz TÜRKAV olarak , Türk Milliyetçileri olarak Devletimizin ve askerimizin yanındayız, emrindeyiz.Bu millet için,  Devletimiz için canımızı seve seve veririz.Yaşasın Türk Milleti ,varolsun Devletimiz;

Buradan Hocalıda yapılan vahşeti ve soykırımı bir kez daha lanetliyor ve insanlığı göreve davet ediyoruz.Buvesile ile hak için, hakikat için, inandığı değerler için, millet için , Devlet için canını veren tüm şehitlerimize ve ahirete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet , yaralılarımıza acil şifalar ,gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.

 

                                                                                                                                                    

                                              Abdullah SEKİ

                                              Türkav Tarsus Şube Başkan

 

UNUTMAK İHANETTİR!!!!

TURKAV TARSUS SUBESİ OLARAK DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ HOCALI KATLİAMININ 26. YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI; MERSİN İL OCAK BAŞKANIMIZ SN. GÖKHAN DEMİR, MHP İL BAŞKAN FVEKİLİ SN. CEMİL PARLAR, MERSİN BÜYÜK ŞEHİR BAŞKAN VEKİLİ SN. KERİM TUFAN, MHP SİLİFKE İLÇE BAŞKANI SN. LEVENT NOGAY, TARSUS BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SN. ALİ ŞİMŞEK, TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI SN. EMRE BİRCAN, ÇAMLIYAYLA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI SN. RECEP ÖZDEMİR, MERSİN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI SN. M.KEMAL KARAOĞLU, MERSİN KAMU-SEN BAŞKANI SN. METİN ERCAN, MERSİN TÜRKAV YÖNETİMİ, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL KORDİNATÖRÜ SN TOLGA ARSLAN, MHP İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİ, TÜRKAV TARSUS ÜYELERİ, BASINIMIZIN GÜZİDE MENSUPLARI, ÇOK SAYIDA DAVETLİNİN KATILIMI VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SN. MUHAMMED EMİN YILDIZLI'NIN SUNUMU İLE GERÇEKLEŞMİŞTİR. İNSANIN KANINI DONDURAN ERMİNİ CANİLERİN HOCALI'DA YAPMIŞ OLDUKLARI KATLİAMI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ.!!!!!

 

 TURKAV ŞUBE BAŞKANI ABDULLAH SEKİ

Gökhan DEMİR Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı

İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Muhammed Emin YILDIZLI

MHP Mersin İl Başkan Vekili Cemil PARLAR

Hocalı Katliamı Resim Sergimiz

 

 

 

Toplam 749 defa okunmu?tur.
Eklenme Tarihi : 28.2.2018 15:56:13
Payla? | |
MEHMET BULDU,  İSTANBUL,  19.7.1979
TAHSİN ESMER,   İSTANBUL,  19.7.1979
NİHAT HÜRLAN (GÜRCAN),  İSTANBUL,  19.7.1980
NURZAT KOYUNOĞLU,  MALATYA,  19.7.1980

Sizleri minnet ve sükran duygularımızla yadediyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. (Amin);
Ruhları için FATIHA
TÜRKAV GENEL MERKEZI        
Olmamış şeyleri soracağına, olmuşlardan ibret al. Hz.Ömer (r.a)
» Aktif Ziyaretçi 1
» Bugün Gelen 3246
» Toplam Ziyaretçi 9173118
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Paylaş | |
Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 54/4 - Çankaya / ANKARA Telefon ve Belgegecer :( 0312 ) 433 80 70 TÜRKAV Web Sitesi

Copyright © 2016 By Nogay  
Tüm Hakkı Saklıdır.