Türkav Çorum’dan “Afrin Zeytin Dalı Harekatı Kızılelma Destek Yürüyüşü”

Türkav Çorum’dan “Afrin Zeytin Dalı Harekatı Kızılelma Destek Yürüyüşü”

 Türkav Çorum’dan “Afrin Zeytin Dalı Harekatı Kızılelma Destek Yürüyüşü”

 

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çorum Şubesi, Milliyetçi Hareket Partisi Çorum teşkilatları ile birlikte “Afrin Zeytin Dalı Harekatı Kızılelma Destek Yürüyüşü” düzenledi.

Yürüyüşe AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan vatandaşlar çeşitli sloganlar atarak tekbir getirdi. Atatürk Anıtı’nda sona eren yürüyüşte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras bir konuşma yaptı.


Türkiye’nin ağırlaşan bir beka mücadelesi verdiğini dile getiren MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, terörizmin soğuk nefesini ensemizde soluduğunu söyledi. “Ne tarafa bakılsa, hıyanet kokuyor, ihanet yanı başımıza sokuldu” diyen Aras, dün FETÖ'nün sırtını sıvazlayanların, bugün güney sınırımızda PKK'nın, YPG'nin, PYD'nin sırtını sıvazladığını, teröristlerle ülkemizi ablukaya almaya çalıştığını vurguladı. Milletin, yazılan senaryoların farkında olduğunu dile getiren Aras, “Milletimiz dost görünümlü düşmanları, Müslüman kisveli müşrikleri iyi biliyor. Terörizmin sofrasına hizmetkârlık yapan hainleri iyi tanıyor.15 Temmuz'da tankın önüne duran milli vicdan dimdik duruyor. Mermilerin üzerine yürüyen milli ruh bugün de ayağa kalkıyor. Artık söz bitmiş, devletimiz harekete geçmiştir. Türk milleti varlığına, birliğine ve bekasına göz diken odaklarla tarihi bir hesaplaşma sürecine girmiştir. Şimdi Türk Ordusu sınır ötesi operasyonlar yapıyor. 12 gündür terörü defetmek için vatan evlatları gövdesini ortaya koyuyor. Türkiye ihanet yuvalarını 12'den vuruyor. Amerika teröre arka çıkıyor. PKK'yı, PYD'yi, YPG'yi kolluyor. Ülkemizin güvenliği için Zeytin Dalı Operasyonu devam ediyor. Kahraman Türk Askeri demir yumruğunu hainlerin tepesine indiriyor” dedi.
Türk milletinin 7’den70’e, Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e milli bir uyanışla kenetlendiğini kaydeden Aras, “Sıra Menbiç'e geliyor, sıra Fırat'ın doğusuna geliyor. Ordumuz sınırlarımızı korurken, milletimiz kahramanlarına sahip çıkıyor. Kimi dua ediyor, kimi askerlerimize sarma sarıyor, sabaha kadar evladının eşinin yolunu gözlüyor. Tankın üzerinde nereye diye sorulan soruya ‘Kızıl Elma’ya diyen askerlerimiz, arkalarında bıraktıklarına ‘Beklemesinler’ diyor, dünyayı şaşkına çevirip destan yazıyor. ‘Beklemesinler’ diyecek kadar canını bu vatana feda edebilen kahramanlarımız oldukça bu millet yenilmez. Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez. Türk Milleti yenilmez, hainler sevinmez” şeklinde konuştu.
Program Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

Toplam 299 defa okunmu?tur.
Eklenme Tarihi : 4.2.2018 01:38:44
Payla? | |
MUSTAFA KOÇAK,  FATSA,  19.6.1979
DİNÇER KARTALLI,   İSTANBUL,  19.6.1980
NİZAMETTİN AKBAŞ,  BURSA,  19.6.1985

Sizleri minnet ve sükran duygularımızla yadediyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. (Amin);
Ruhları için FATIHA
TÜRKAV GENEL MERKEZI        
Eğer mümkün olsaydı, milletim için küre' yi sırtımda taşırdım. Fatih Sultan Mmehmet
» Aktif Ziyaretçi 1
» Bugün Gelen 1475
» Toplam Ziyaretçi 9034332
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Paylaş | |
Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 54/4 - Çankaya / ANKARA Telefon ve Belgegecer :( 0312 ) 433 80 70 TÜRKAV Web Sitesi

Copyright © 2016 By Nogay  
Tüm Hakkı Saklıdır.