TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa TEKEREK, Ülke genelindeki sorunlara ilişkin görüşlerini açıkladı.

TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa TEKEREK, Ülke genelindeki sorunlara ilişkin görüşlerini açıkladı.

 

 

 TEKEREK, NATO Yeniden Değerlendirilmeli 

 

 TEKEREK, NATO Yeniden Değerlendirilmeli derken Rıza Zarrab’ın Türkiye’de yargılanmasını istedi. Ayrıca İslam Dünyası’nın ABD Boyunduruğundan kurutulmasını da sözlerine ekleyen Başkan TEKEREK  İncirliğin kapatılmasını, ABD ile diplomatik ilişkilerin gözden geçirilmesini ve FETÖ iye etkin mücadelenin sürdürülmesini gündemine taşıdı.

 

TÜRKİYE NATO’YU YENİDEN DEĞERLENDİRMELİ

 Konuyla ilgili vakıf toplantı salonunda yönetim kurulu ve üyelerin katılımı ile yapılan basın toplantısında konuşan Başkan TEKEREK, NATO’yu kınadığını ve sorgulanması gerektiğini açıkladı. TEKEREK, “Geçtiğimiz günlerde Norveç’te yapılan NATO tatbikatında Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ü hedef alan ve kurgusal düşman hedefi gösteren NATO zihniyetini esefle kınıyoruz. Bir özürle geçiştirilemeyecek bu durumun telafisinin mümkün olmadığı tüm kamuoyunca bilinmesi gerektiği ve NATO ile ülkemizin ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi ve sert tedbirler alınması ve NATO’nun sorgulanması gerektiğini  belirtiriz.

 

REZA ZARRAB TÜRKİYE’DE YARGILANMALI

 

 Zarrab bir an önce Türkiye’ye iade edilmeli ülkemizde işlediği suçlardan dolayı Amerika da Zarrab üzerinden Türkiye yargılanmamalı. Ülkemizdeki işbirlikçileri ve rüşvet verdiği iddiasında bulunduğu şahıslarla beraber Türk adaletine hesap vermelidir.

 

 

 

 

 

İSLAM DÜNYASI ABD BOYUNDURUĞUNDAN KURTULMALI

Türk Milleti için Kudüs göz bebeği, İslam dünyasının vazgeçilmezidir. İsrail ve ABD’nin almış oldukları karar bizim için yok hükmündedir. Bu küresel komplo tüm İslam coğrafyası tarafından elbirliği ile bertaraf edilmelidir. İslam dünyası kendine gelmeli ABD boyunduruğundan kurtulmalıdır. Mezhep çatışmalarına son vermeli gerçek düşmanı görmelidir. Bu kapsamda İslam ülkeleri Türkiye Cumhuriyeti’nin öncü, önemli örnek girişimini,  güçlü iradesini dürüstçe sahiplenmeli samimiyetle desteklemelidir.

 

 İNCİRLİK KAPATILMALI, ABD İLE DİPLOMATİK İLİŞKİLER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

 ABD Suriye de terör örgütleri ile yaptığı işbirliğine derhal son vermelidir. İŞİD ile mücadele ettiklerini öne süren ABD ve terör örgütleri PYD-YPG-PKK  hep beraber İŞİD militanlarını otobüslere bindirip yolcu ettiler. Bundan daha büyük delil olabilir mi?

Güneyimizde kurulmak istenen Kürdistan için çoğu NATO üyesi olan ülkeler Türkiye ye yeni bir cephe açmıştır. Bir an önce Türk ordusu Afrin’e girmelidir.

Yurt içinde terör örgütleri ile yapılan mücadele ile birlikte kesin sonuca ulaşılması için ordumuz Kandil’e girmeli şanlı bayrağımızı dikmelidir.

 

 FETÖ İLE MÜCADELEYE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİLMELİ

 Ülkemize 15 Temmuz sürecini yaşatan FETÖ terör örgütünün üzerine hız kesmeden gidilmeye devam edilmeli siyasi ayakları bir an önce sonucu ne olursa olsun ortaya çıkartılmalıdır.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. Ne mutlu Türk’üm diyene.” dedi.

Toplam 832 defa okunmu?tur.
Eklenme Tarihi : 12.12.2017 18:40:00
Payla? | |
MEHMET AKYÜZ,   URFA,  16.8.1978
MUSA AKIN,  AYDIN,  16.8.1978
ZİYA AKYÜZ,  URFA,  16.8.1978
MEHMET KURT,  TRABZON,  16.8.1979
MEVLÜT CENGİZ,  ADANA,  16.8.1979
AHMET KÖYLÜOĞLU,  ANKARA,  16.8.1980
İBRAHİM NALBANTOĞLU,  KAYSERİ,  16.8.1980
METİN COŞKUN,  ANKARA,  16.8.1980
NİYAZİ TURLUOĞLU,  FATSA,  16.8.1980
SAİT DOĞAN,  G.ANTEP,  16.8.1980
SAİT VEDAT ÖZBEK,  SAMSUN,  16.8.1980

Sizleri minnet ve sükran duygularımızla yadediyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. (Amin);
Ruhları için FATIHA
TÜRKAV GENEL MERKEZI        

Yalan atla gider gerçek yürür, fakat yinede tam zamanında yetişir. Japon Özdeyişi

» Aktif Ziyaretçi 1
» Bugün Gelen 1842
» Toplam Ziyaretçi 9450628
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Paylaş | |
Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 54/4 - Çankaya / ANKARA Telefon ve Belgegecer :( 0312 ) 433 80 70 TÜRKAV Web Sitesi

Copyright © 2016 By Nogay  
Tüm Hakkı Saklıdır.