TÜRKAV ÇORUM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

TÜRKAV ÇORUM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 TÜRKAV ÇORUM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (Türkav) Çorum Şube Başkanı; Fikret AKTAĞ, basın açıklamasıyla; Öğretmenler gününü kutladı.

Büyük Atatürk'ün, 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Teşkilâtı'nın Genel Başkanlığı ile Başöğretmenliğini kabul ettiği tarihi, doğumunun 100. yıl dönümü olan 1981 yılından bu yana 'Öğretmenler Günü' olarak kutluyoruz.

Bu anlamlı günde aklın ve bilimin ışığında görev yapan bütün öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bilgi toplumuna geçtiğimiz günümüzde öğretmenlerimizin sorumlulukları daha da artmış bulunmaktadır. Yüksek Türk Milli Kültürümüzü ve Değerlerimizi yaşatacak olan Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde öğretmenlerimizin üstlendikleri sorumluluklar daha da artmıştır.

Eğitim, her alandaki kalkınmanın temel unsurudur ve eğitim alanında yakalanacak üstün seviyeler, diğer tüm alanların kalitesini yükseltir. Yüce Atatürk 'Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir' ifadesiyle, öğretmenlik mesleğinin toplumumuzun çağdaş, kaliteli ve yüksek yaşam standartlarına taşınmasındaki önderlik etme ve örnek olma rollerini vurgulamıştır. Bu bağlamda öğretmenliğin saygın ve kutsal bir görev olduğu her fırsatta söylenmeli ve bunun gerekleri yerine getirilmelidir.

Toplumları ve bireyleri  hayatın bütün alanlarında başarıya götüren temel kuvvet bilgidir. Bilgiyi  kullanma, düşünme sorgulama, analiz yapma yeteneği olan bireyler yetiştirmek; eğitim sistemine ve tatbiki öğretmenlere bağlıdır. Öğretmenler ise toplumun her alanında örnek ve saygın insanlar olmalıdırlar. 

Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında büyük çaba harcayan, yeni nesillerin iyiye, doğruya ve güzele ulaşmasında topluma ışık olan, erdemli ve bilinçli bireylerin yetişmesinde fedakârca emeği, sevgisi ve  özverisiyle çalışan şüphesiz öğretmenlerdir. Öğretmenlik mesleğine onuru ve itibarını kazandıran da bu fedakârca çabadır.  Öğretmenlerimizin en büyük amacı,  gençliğimize milli birlik ve beraberlik ruhunu kazandırmak, onları ortak amaçlarda birleştirmek, verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetiştirerek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen, üretken bir toplum oluşturmaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin Türk kültürüne ve mirasına, milli ve manevi değerlerine sahip, ahlaklı, saygılı, kendine güvenen, özgür düşünen hayatı yorumlayabilen ve sorgulayabilen bireyler olarak yetişmelerinde en büyük sorumluluk yine öğretmenlerindir. Bu görevlerini her türlü olumsuzluklara rağmen manevi bir haz ve övgüye değer bir şekilde yerine getirmektedirler. Bir milletin yükselişi ancak; eğitimli, kültürlü ve inançlı bireylerin yetişmeleriyle mümkündür.

24 Kasım'lar hamasi nutukların atıldığı, ancak ertesi gün verilen sözlerin unutulduğu günler olmaktan çıkarılmalıdır. Toplumun en müstesna şahsiyetlerinden oluşan ''İrfan Ordusu'' öğretmenlerimiz, hak ettiği değer ve öneme sahip olmalıdır. Öğretmenlerin sadece okul içinde değil, toplum içinde de yerine getirdikleri görevin taşıdığı öneminden dolayı, ekonomik, sosyal ve  özlük haklarıyla ilgili tüm sorunlarının derinlemesine ve acilen çözüme ulaştırılması gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma onuru ve  gayreti gösteren tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

 

                                                                    Fikret AKTAĞ

                                                             Türkav Çorum Şube Başkanı

Toplam 850 defa okunmu?tur.
Eklenme Tarihi : 24.11.2017 01:35:12
Payla? | |
MEHMET BULDU,  İSTANBUL,  19.7.1979
TAHSİN ESMER,   İSTANBUL,  19.7.1979
NİHAT HÜRLAN (GÜRCAN),  İSTANBUL,  19.7.1980
NURZAT KOYUNOĞLU,  MALATYA,  19.7.1980

Sizleri minnet ve sükran duygularımızla yadediyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. (Amin);
Ruhları için FATIHA
TÜRKAV GENEL MERKEZI        
Karnı açlardan çok,kalbi açlara acırım. Cenap ŞEHABEDDİN
» Aktif Ziyaretçi 1
» Bugün Gelen 3258
» Toplam Ziyaretçi 9173130
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Paylaş | |
Eti Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 54/4 - Çankaya / ANKARA Telefon ve Belgegecer :( 0312 ) 433 80 70 TÜRKAV Web Sitesi

Copyright © 2016 By Nogay  
Tüm Hakkı Saklıdır.